Biuletyn Informacji Publicznej
strona główna dziś jest 7 Stycznia, 2013 r, imieniny obchodzą: Lucjan, Julian, Teodor
Warto wiedzieć
Aktualności
Przetargi
Oferty inwestycyjne
Kronika
Publikacje UG Przasnysz
Urząd
Urząd Gminy
Władze
Ogłoszenia
Gmina
Położenie
Historia
Gospodarka
Dane demograficzne
Oświata i kultura
Agroturystyka
Realizowane projekty
Projekty z RPO WM
Projekty z PROW
 
STATYSTYKA
 
 dodaj do ulubionych  mapa serwisu
 galeria     księga gości
 ustaw jako startową
«Aktualności»
Trwa „Dziecięca akademia przyszłości” w szkołach gminy Przasnysz

Coraz lepiej rozwija się projekt pn. „Dziecięca akademia przyszłości”, realizowany we wszystkich szkołach z terenu gminy Przasnysz. Środki na dodatkowe zajęcia wykorzystywane są zarówno na wyrównanie szans edukacyjnych, jak i na rozbudzanie autentycznych pasji naukowych, zainteresowań i uzdolnień. Projekt w całości jest finansowany z pieniędzy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Dziecięca akademia przyszłości” trwa od września tego roku. Projekt ten ma pomóc 93 dzieciom ze szkół podstawowych w opanowywaniu trudnych zagadnień przede wszystkim z zakresu wiedzy matematycznej i przyrodniczej. Oddzielny moduł jest poświęcony ponadto informatyce oraz językom obcym. Nie zapomina się jednak także o rozwoju fizycznym uczestników. W każdej szkole trwają więc dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego, a uczniowie ze wszystkich placówek okresowo wyjeżdżają na basen i nabywają umiejętność pływania.
Zakończenie projektu jest zaplanowane dopiero na czerwiec przyszłego roku. Można więc powiedzieć, że przed uczniami z terenu gminy Przasnysz jeszcze sporo pracy. Wierzymy jednak głęboko, że ten wysiłek zaprocentuje już wkrótce – najpierw na sprawdzianach wiedzy po klasie szóstej szkoły podstawowej, a później także na kolejnych szczeblach edukacyjnej drabiny. 

 

« powrót

 
&